Αποτελέσματα διαγωνισμού 49ης περιόδου

(15:00 06-08-2015)
Αν και με κάποια καθυστέρηση είμαστε έτοιμοι να ανακοινώσουμε τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για τους πρωταθλητές της 49ης περιόδου. Είστε έτοιμοι να τα ακούσετε?

International League: Τα συγχαρητήριά μας στην Ballyfin που κάρισε το πρωτάθλημα για πρώτη φορά. Επτά παίκτες το είχαν προβλέψει. Ο περσινός πρωταθλητής Apex Athletics ξανακτίζει την ομάδα και τερμάτισε στην έβδομη θέση.

Ιταλια. Μετά από διακοπή μιας σαιζόν η 4pini έγινε πρωταθλήτρια με σημαντική διαφορά. Καλό νέο για τους 9 παίκτες που είχαν ψηφίσει αυτήν την ομάδα. Οι πρωταθλητές της προηγούμενης περιόδου Società Atletica Pellethinaikos κατέλαβαν την έκτη θέση.

Ισπανία. Η EL Caim ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια συγκεντρώνοντας τον μέγιστο δυνατό αριθμό των 96 βαθμών. Ενδιαφέρον είναι ότι η ίδια ομάδα ήταν ξανά πρωταθλήτρια πριν 15 περιόδους, δηλαδή περισσότερο από δύο χρόνια πραγματικού χρόνου. Στον διαγωνισμό μας συγκέντρωσε 21 ψήφους. Η Club Athletico Abantos, περυσινή πρωταθλήτρια, τερμάτισε έβδομη.

Πολωνία. Η Start Słupca διατήρησε τον τίτλο όπως πρόβλεψαν 31 παίκτες.

Greece: Οι Taxidromoi είναι οι πρωταθλητές της σαιζόν. Μεγάλη έκπληξη για όλους εκτός από τους 6 παίκτες που την ψήφισαν. Οι περυσινοί πρωταθλητές kolimvites τερμάτισαν έκτοι.

Βέλγιο. Η Tnu είναι η ομάδα που έσπασε την ηγεμονία της All speed και κατέκτησε το πρωτάθλημα, όπως πρόβλεψαν 13 συμμετέχοντες στο διαγωνισμό. Η All speed είχε κερδίσει στις 4 προηγούμενες περιόδους αλλά στην τελευταία ήταν δεύτερη.

Τσεχία. Η AC Moribundus είναι η δεύτερη ομάδα που διατηρεί τον τίτλο της, όπως ήταν αναμενόμενο ααφού 47 παίκτες το είχαν προβλέψει.

Γερμανία: Το πλεονέκτημα της Clairchens bunter Haufen ήταν τόσο σημαντικό ώστε ξανακέρδισε το πρωτάθλημα, αυτή τη φορά είχε ψηφιστεί από 44 παίκτες

Γαλλία. Οι Rock'n'roll Tigers είναι οι πρωταθλητές της 49ης περιόδου (7 ψήφοι). Στην έκτη θέση οι περσυσινοί πρωταθλητές Angers.

Ολλανδία: Μία ισχυρή ομάδα, η Bourg D'Oisans runners κέρδισε το πρωτάθλημα για πρώτη φορά στην ιστορία της. Μόνο 4 παίκτες το περίμενες σύμφωνα με την ψηφοφορία. Στη δεύτερη θέση οι προηγούμενοι νικητές Mdtt.

Πορτογαλία. Η Live2Play είναι η πρωταθλήτρια (20 ψήφοι) με δεύτερη την προηγούμενη νικήτρια Funkart.

ΗΠΑ. Συγχαρητήρια για την Memento που κέρδισε το πρωτάθλημα για 10η συνεχόμενη περίοδο. Ειχε λάβει και το μεγαλύτερο αριθμό ψήφων στον διαγωνισμό, συνολικά 70.

Ειχαμε λοιπόν αρκετούς νέους πρωταθλητές. Πολλοί νικητές ήταν δύσκολο να προβλεφθούν. Εν τούτοις έχουμε έναν νικητή του διαγωνισμού που πρόβλεψε σωστά επτά νέους πρωταθλητές. Ειναι ο Unione Sportiva Fermana.

Επιπλέον έχουμε τρείς συμμετοχές με έξι σωστές προβλέψεις, τους Cool Breeze, All speed και ATHENA Nike.

Ομως όπως θυμάστε υπάρχουν συνολικά μόνο τρία βραβεία, οπότε με τη βοήθεια του random.org διαλέξαμε τους δύο άλλους νικητές. Από ένα μήνα δωρεάν maxitrainer κερδίζουν οι All speed και ATHENA Nike.

Οκτώ συμμετέχοντες πρόβλεψαν 5 νικητές: Loughborough Harriers, VC Poederlee, Team 013, Fc Franky, Guanacos, Lk Bottrop 91, Kaijon Urheilijat και Kellys Corkers.
Είκοσι επτά παίκτες μάντεψαν από 4 νικητές: Starfleet Academy, The Dragons, Clairchens bunter Haufen, Atlético Gaiense, TJ Újezdec, TJ Sušice, FC Seumas, sprinterteam, Jersey Titans, Plc, F.A.S. Torreès, Celtic Wolves, Chośebuz, SG Stavbar Nitra, High Flyer, Apex Athletics, Kenya Runners, Club Atletisme Birrafets, GatPact, Atpkerry, Athletic club Azzurra Nap..., FC Seumas, Atletica Marconi, Vencedores, De TufTufClub, Paso Team και Nike Oregon project.
Επιπλέον 22 παίκτες πρόβλεψαν από 3 πρωταθλητές: NACucujaes, LG Eintracht, mcmoe power, TJ Start Havířov, AK VIGO Drnovice, Associazione sportiva "Vi..., Batafieu Olympique, Höttur, K2k team, Quantum TC, atl giglio d'oro, Atletico Soleo, Andrew United, Vk78, Atletica Pollo, Ballyfin, shinigami, Mammoth, elsalvador5, TSV Helmstedt, AC Loemek και Real Mordo.
Δεκα τρείς παίκτες προβλεψαν 2 νικητές: Þristur, MKL Warka, SóLamento, AC Litrpůl, Bourg D'Oisans runners, Speed Inc., _Lviv_, Red Eagles, baboom, Center of Universe, Vaulting Locust AC, Les Nyctalopes και Les Nyctalopes.
Τέλος 14 παίκτες πρόβλεψαν έναν νικητη: Kaminia, Gira Sol, Floga, GS Diavoli, Libertarians Iglesias, aspes, Artica, Espartilleros, Nerón Campeón, Real Betis Balompie, jesus walks atletica, Javelin Team, FC eversel και .

Πλήρης πίνακας αποτελεσμάτων μπορεί να βρεθεί here.

Συγχαρητήρια στους Uauiue, Jonasvds και O.paradiso. Θα λάβουν σύντομα τα βραβεία τους. Να σημειωθεί ότι ο τελευταίος είναι ο νικητής του διαγωνισμού της προηγούμενης περιόδου!

Ευχαριστούμε όσους συμμετείχαν στον διαγωνισμό του maxithlon.